Norma N SEP-E-002, czyli instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych

Żeby prawidłowo wykonywać instalacje elektryczne, należy znać normy i ich wytyczne. Dlatego podstawą dla każdego elektryka i elektroinstalatora powinno być zapoznanie się z normą stworzoną przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, aby ułatwić i usystematyzować sposoby wykonania instalacyjnego.

Jak zapewnić poprawną komunikację w domu i budynku mieszkalnym. Instalacje domofonowe i wideodomofonowe zgodne z zaleceniami normy N SEP-E-004

Poprawne wykonanie zasilania oraz sterowania to podstawa prawidłowego działania instalacji domofonowej, wideodomofonowej oraz automatycznego otwierania bram wjazdowych. Część instalacji jesteśmy w stanie wykonać bezpośrednio wewnątrz budynku, ale większość wymaga wyjścia poza obręb murów. Co wówczas możemy zrobić? Rozwiązania przybliżamy w poniższym tekście.

Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych – komentarz do normy N SEP-E-002

W poprzednim artykule przedstawiliśmy Wytyczne Normy Stowarzyszenia Elektryków Polskich N SEP-E-002. Sama norma i jej wytyczne stanowią jedynie część potrzebnej wiedzy, dlatego bardzo ważne jest, aby uzupełnić swoją wiedzę o niezbędne zalecenia wskazane w poniższym komentarzu.