WYDANIE ONLINE

Przewody powinny być dobrane w taki sposób, aby warunki środowiskowe nie spowodowały ich uszkodzenia i żeby one same nie zagrażały otoczeniu.Z tekstu dowiemy się m. in, jakie są właściwości materiałów izolacyjnych i powłokowych, jakimi czynnikami należy kierować się przy doborze przewodów i kabli oraz jakie są zasady ich układania.

czytaj więcej »

Zadaniem przekształtników energoelektronicznych jest optymalne wykorzystanie energii, którą produkują panele fotowoltaiczne, zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodnej współpracy źródła energii z siecią elektroenergetyczną. By upewnić się, że przekształtniki są bezpieczne i wysokiej jakości, warto wykonać pomiary kontrolne.

czytaj więcej »

Światło z opraw oświetleniowych zainstalowanych na budowie nie może być uciążliwe dla znajdujących się w jej otoczeniu terenów oraz budynków. Jaskrawe, źle rozmieszczone punkty świetlne nie mogą też oślepiać przechodniów i kierowców. O zapobieganiu zanieczyszczeniu światłem otoczenia oświetlanego obiektu mówi Polska Norma PN-EN 12464-2:2014-05.

czytaj więcej »

Poniższe zestawienie zostało opublikowane na stronie PKN i sporządzone według Międzynarodowej Klasyfikacji Norm (ICS). 

czytaj więcej »

wiper-pixel