WYDANIE ONLINE

Temat rozdzielnic i sterownic niskonapięciowych jest bardzo obszerny. Aby lepiej go rozumieć i móc zagłębiać się w bardziej specjalistyczne specyfikacje, warto znać ich dokładną definicję, jaką podaje odpowiednia norma.

czytaj więcej »

W poniższym materiale umieszczono przykładowy protokół ze sprawdzenia rozdzielnicy bądź sterownicy. Pochyłą czcionką zaznaczono miejsca, w które wpisujemy dane i ocenę, a także uwagi autora.

czytaj więcej »

Powyższe pytanie stanowi bardzo ciekawe zagadnienie oraz nakierowuje nas na dość istotny problem z dziedziny instalacji elektrycznych. Odpowiadając na nie, trzeba stanowczo zaprzeczyć, gdyż nie posiadając stosownych uprawnień i konkretnej wiedzy można doprowadzić do niechcianych wydarzeń, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrażać życiu i zdrowiu użytkowników wspomnianej rozdzielni.

czytaj więcej »

W niniejszym tekście podejmiemy temat rozdzielnic i sterownic niskonapięciowych, a dokładniej ich zestawów przeznaczonych do montowania na placu budowy. Taki zestaw według normy PN-EN 61439-4 powinien składać się z jednego lub więcej transformatorów lub łączników elektrycznych niskiego napięcia, do których dołączone są współpracujące wyposażenie: sterownicze, pomiarowe, sygnalizacyjne, zabezpieczające i regulacyjne.

czytaj więcej »

W niniejszym artykule omawiamy rozdzielnice przeznaczone do instalowania w obiektach przemysłowych. Są to przede wszystkim pulpity sterownicze oraz rozdzielnice szafowe.

czytaj więcej »

wiper-pixel