WYDANIE ONLINE

W artykule zostaną przybliżone kwestie związane z projektowaniem, montażem oraz konserwacją instalacji uziemiającej. Ta bowiem powinna działać niezależnie od warunków, a także zapewniać bezpieczeństwo ludzi we wszystkich miejscach, do których dozwolony jest ich dostęp. Instalacja oraz urządzenia, które są z nią połączone, muszą być odporne na wiele czynników zewnętrznych, które będą na nie wpływać.

czytaj więcej »

Wykonywanie połączeń wyrównawczych ma na celu uniknięcie zagrożenia porażeniem, które może być spowodowane znaczną różnicą potencjałów pomiędzy dostępnymi częściami przewodzącymi. Ochronne połączenia wyrównawcze stanowią jeden ze środków ochrony przy uszkodzeniu.

czytaj więcej »

Projektowanie instalacji uziemiającej w każdym przypadku niesie za sobą sporo wyzwań. Nie inaczej jest w momencie, kiedy spotykamy się z instalacjami elektrycznymi powyżej 1 kV. Gdy jednak spełnimy kilka podstawowych wytycznych zgodnych z normą PN-EN-50522, będziemy w stanie bez problemu poradzić sobie z tym zagadnieniem.

czytaj więcej »

Dobrze wykonane instalacje uziemienia zapewniają poprawną pracę urządzeń, a także bezpieczeństwo ich eksploatacji, w tym czynnik najważniejszy – ochronę życia ludzi bezpośrednio stykających się z urządzeniami elektrycznymi.

czytaj więcej »

wiper-pixel